Rodinné domy a rekreační chaty – parcely rodinných domů, chat, chalup a zahrádkářských kolonií zdobí betonové ploty již řadu let. Tato technologie se rozšířila mezi tyto stavby poměrně rychlým tempem. Ploty se staví na rovných pozemcích i na pozemcích ve svahu ve městech i na venkově.
Penziony a hotely – některé stavby tohoto typu také využívají v Praze betonové ploty. Například k oddělení pozemku od okolního terénu ve svahu, kde parkují vozidla, k oddělování kontejnerů s odpadky a hospodářské části objektu.
Parkoviště – betonový plot je k parkování vozidel naprosto ideální, oplocený prostor je lépe chráněný před povětrnostními vlivy, zejména před větrem, který víří prach a zvedá ze země drobné kamínky. Oplocená parkoviště lze také lépe monitorovat průmyslovým kamerovým systémem.
Průmyslové areály – dříve se průmyslové objekty oplocovaly pletivem nebo zděnými cihlami a za socialismu se k tomu využívaly i betonové panely pro výstavbu panelových domů. Dnes je betonové ploty úspěšně nahradí. Hodí se i pro skladové prostory a objekty, jako jsou čistírny odpadních vod a úpravny pitné vody.
Zahradnictví – plot chrání vysazené rostliny před poryvy větru a před průnikem divokých zvířat. Může se zabudovat do země a vytvořit tak podhrabovou zábranu.
Výběhy pro zvířata – hospodářská zvířata, jako jsou husy, kachny, slepice, králíci, kozy mohou být bezpečně chráněna za betonovým oplocením, odkud nikam neuniknou. Jestliže položíte na strop mezi plotové desky pletivo, bude to dostatečná ochrana i před dravci – dravým ptactvem, kočkami nebo psy.
Siláže a komposty – oddělování kompostů a silážních jam je také dobrým důvodem pro výstavbu oplocení z betonových odlitků. Za plot se vejdou tuny materiálu v zemědělských areálech, anebo můžete mít na zahradě malou kompostovací plochu, kde vystačíte se dvěma metry čtverečními.