S podlahovým topením můžete radiátory demontovat


Pustili jste se do svépomocné akce výstavby podlahového topení suchým systémem, jehož základ tvoří polystyrenové systémové desky? Je to revoluční objev, který umožňuje zhotovit topný systém během několika hodin, a to i bez nutnosti znát stavební metody betonáže podlahového potrubí. Topné hadice pouze zasunete do drážek v systémových deskách a jakmile to budete mít, nachystáte si na pokládku cemento-vláknité pochozí desky a vhodnou podlahovou krytinu, například plovoucí laminátovou podlahu. K zprovoznění podlahového topení budete potřebovat rozdělovač a jeho zapojení k topnému systému přenecháte na topenáři z Ostravy. Jakmile bude topení v podlaze funkční, můžete začít zaklápět podlahu pochozími deskami a instalatér se pak může pustit do demontáže stávajících radiátorů. Už je tu nebudete potřebovat, protože podlahové topení radiátory nejen nahradí, ale i předčí.

regulační ventil topení

Výhodou suchého systému podlahového vytápění je možnost zhotovit jej i v místech s omezenou nosností podlah, což bývá například v podkrovních prostorách. Tam si nemůžete dovolit nalévat tuny betonu na podlahu, a tak se tu dobře uplatní právě lehké polystyrenové desky s topným potrubím i relativně lehké cemento-vláknité desky.

plechový radiátor

Podlahové topení vám instalatér topenář zapojí do topného zdroje, kterým může být například plynový kotel, ale také třeba krbová vložka s výměníkem. Vytápění obytných prostor krbem ve spojení s podlahovým topením je nesmírně komfortní řešení s nejlevnějším provozem, tímto způsobem lze ušetřit i desítky tisíc korun za vytápění rodinného domu v porovnání s předchozími systémy, jako jsou radiátory ústředního topení, připojené k elektrokotli nebo k plynovému kotli. Podlahové topení je také velmi příjemné na bosá chodidla a vy si tak díky tomu můžete dovolit chodit doma i v zimě bez ponožek zcela naboso, což je velmi přínosné vašemu zdraví.

5/5 - (2 votes)